Prejavy prekyslenia

V októbri 2011 uvediem na slovenský knižný trh svoju ďalšiu publikáciu Varovné signály tela. Predstavujem krátky materiál s podtitulom Prejavy prekyslenia, v ktorom sa venujem aj tejto problematike. Čitateľa v ňom predstavujem varovné signály nášho organizmu, ktoré na tento neduh upozorňujú.

Prejavy prekyslenia
Okrem toho prekyslená a nesprávne kombinovaná strava narušuje funkciu mozgu do takej miery, že vzniká alebo sa prehlbuje nervozita, podráždenosť, depresia, agresia, strach, únava a vyčerpanosť. U ľudí, ktorí často dlhšie zotrvávajú v stave prekyslenia, sa prejavujú rôzne ďalšie symptómy.

Varovné signály dlhotrvajúceho prekyslenia tela
• úzkosť, hnačka, rozšírené zreničky, extrovertné správanie sa, únava skoro ráno
• bolesti hlavy, hyperaktivita, hypersexualita, nespavosť, nervozita
• rýchly tep, neposedné nohy, krátky dych, strata apetítu
• vysoký krvný tlak, teplé suché ruky a nohy

Svaly bolia, ústa sa okyslia natoľko, že poškodzujú zuby, žalúdok stagnuje – nepracuje – a je prekyslený, moč je silne kyslý, ako aj pot, ktorý môže byť tak agresívny, že dokonca poškodí hodvábny textil alebo odfarbi šperky.

Telo robí, čo môže, aby sa zbavilo splodín čo najmenej drasticky. Preto dôležité orgány, najmä tie vyššie – ako mozog, oči, uši a srdce, len v prípade najvyššej núdze použije ako skládku nezužitkovaných zvyškov. O to väznejšie treba preto brať prípady očných zákalov alebo výpadkov sluchu. Mŕtvica a infarkt sú najkritickejšie, ba neraz aj posledne reakcie prekysleného tela.

Prvé varovné signály prekyslenia tela
Závraty, omámenie, malátnosť, otupenosť, tlak v hlave, pri myslení musíme vyvíjať veľké úsilie – príznaky, upozorňujúce na poškodenie mozgu kyselinami.

Viac nájdete na stránkach knihy Katarína Horáková: Varovné signály tela.
Viac o autorke sa dočítate TU.
Knihu Varovné signály tela si môžete objednať TU.

Leave a Reply